ŞİŞLE ÇİFT LASTİK ÖRGÜ MODELİ NASIL ÖRÜLÜR

,
hobi denizi 16.02.2018 Tarihinde Ekledi.
531    6    2
,

Şiş Örgü Teknikleri Şişle Örülen Örgü Modelleri İçinde Yapılışı En Kolay Örgü Teknik Modellerinden Biridir Çift Lastik Örgü Modeli veya Örneği .
Tek Lastik Örgü Modeli ile Çift Lastik örgü Modeli İle En Çok Atkı Modelleri Örülüyor .Şişle örüldüğünde en çok esneme yapan , genişleyen bir örgü tekniğidir . Örgülerin Kazakların Kol ve Bilek Kısımlarında Yaka Kesimlerinde , Hırkaların Kol ve Bilek Kısımlarında , El örgüsü çorapların , eldivenlerin bilek kesimlerinde , bere ve şapkaların alın kısımlarında en çok örülmeyi tercih edilen örülüşü kolay ve basit örgü modellerinden biridir. 2 +2 örgü modeli şeklinde şişle örülür yani 2 haroşa ters örgü , 2 düz yüz örgü şeklinde şişle sıra sonuna kadar ilerler.
şişle arkaya dönüldüğünde önden 2 düz ilmek 2 ters ilmek şeklinde 2 ters ilmek 2 düz ilmek şeklinde örülerek istenilen boyutta ve ilmek sayısında çift lastik örgü modeli bitirilir. 2+2 lastik örgü modelini örgüye yeni başlayanlar için videolu şekilde kısaca anlatmaya çalıştım. Öğrenmek isteyenler için nasıl yapılır diyenler için umarım faydalı bir video olmuştur .

Daha fazla örgü modeli ve farklı örnek için linke tıklayın siteyi ziyaret edin.

https://www.hobidenizi.com/

Yorumlar

Video Tag : örgü lastik yapımı,örgü lastik modelleri,çift lastik nasıl örülür,çift lastik örgü nasıl yapılır,çift lastik örülüşü,çift lastik yapılışı,çift lastik örgü yapımı,çift lastik örgü tarifi,çift lastik örgü nasıl başlanır,çift lastik örgü modeli resimli anlatım,video,çift lastik örneği,çift lastik örgü modelleri,örgü,örgü modelleri,örgü dünyası,şiş örgü teknikleri,çift lastik atkı,2+2 lastik örgü,

Benzer Videolar